"Φιλική" νίκη του Ολυμπιακού επί της Γαλατασαράϊ
Με σκόρερ τον Κέβιν Μιραλλάς, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-0 της Γαλατασαράϊ, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο "Γ. Καραϊσκάκης". Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε "μπήκε" πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με την έναρξη της αναμέτρησης, αφού προτού καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, άνοιξε το σκορ με σουτ του Μιραλλάς, έπειτα από ασιστ του Φουστέρ.

Το πρώτο τέταρτο, άνηκε ολοκληρωτικά στους ερυθρόλευκους, οι οποίοι ήταν καταιγιστικοί και δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες για γκολ. Μετά το 30ο λεπτό, η Γαλατασαράϊ προσπάθησε να βρει τρόπους να διασπάσει την άμυνα της ελληνικής ομάδας, με τις επιθέσεις της όμως να σταματούν πάνω στον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, Κονστάνσο. Η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με την Γαλατά να γίνεται πιο επιθετική και τον Ολυμπιακό να μένει σε δευτερόντα ρόλο. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, οι τραυματισμοί των Ρίερα και Ουρτάδο, από πλευράς γηπεδούχων.