Ολυμπιακός-Φενερμπαχτσέ 81-74 για την δεύτερη αγωνιστική της Euroleague Turkish Airlines
Τη πρώτη του νίκη στην φετινή Euroleague, πέτυχε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας της Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ με 81-74, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Η ομάδα της Φενέρ, εκμεταλλεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο την αστοχία των παιχτών του Ολυμπιακού και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο ημίχρονο με 11 πόντους διαφορά (26-37). Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, οι "ερυθρόλευκοι" ανέβασαν ταχύτητα και με "μπροστάρηδες" τους Βασίλη Σπανούλη και Γιώργο Πρίντεζη, που ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα, μείωσαν αρχικά την διαφορά και στην τέταρτη περίοδο κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ, ένα προβάδισμα μάλιστα που το κρατήσαν μέχρι το τέλος της αναμέτρησης. Κορυφαίος από την πλευρά των Τούρκων, ήταν ο Σεφολόσα, ο οποίος πέτυχε 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 12-14, 26-37, 53-54, 81-74.

Ολυμπιακός (Ιβκοβιτς): Χάινς 10, Λούκας 2, Άντιτς 5, Σπανούλης 22(2), Χάουαρντ, Κέσελ 2, Παπαδόπουλος 6, Γκετσεβίτσιους 13(1), Πρίντεζης 21(2), Παπανικολάου, Μάντζαρης, Κατσίβελης.

Φενέρμπαχτσε (Σπάχια): Ούκιτς 13(1), Τζέρελς 9(1), Ονάν 3, Βίντμαρ 2, Πεκέρ, Γκιστ 14, Σαβάς 6, Σεφολόσα 17(1), Μπογκντάνοβιτς 2, Πρέλντζιτς 8.