Πρόκριση για Γαλατασαράϊ, Εύκολη νίκη για "Φενέρ"
Τουρκία- Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Γαλατά ώστε να "κλειδώσει' τη πρόκρισή της στους 32 του Europa League.

Πιο συγκεκριμένα στο 22' από την ασιστ του Νοντά ο Κιούελ με σουτ μέσα από τη περιοχή έκανε το 0-1. 8 λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Νοντά να σκοράρει και να "γράψει" το 0-2. Το τελικό 0-3 έγινε ύστερα από "βολίδα" του Μεχμέτ Τοπάλ.

Η πρωτιά του ομίλου θα ξεκαθαρίσει σε ένα μήνα με την αναμέτρηση Γαλατασαραϊ-Παναθηναϊκός.

Μεγάλη νίκη και για τη Φενερμπαχτσε που επικράτησε με 3-1 της Στεάουα Βουκουρεστίου και παρέμεινε στη κορυφή του 8ου ομίλου.

Σκόρερ για τη τουρκική ομάδα οι Αντρέ Σάντος στο 15', Μπίλιτσα στο 51' και Άλεξ στο 67'. Η Στεαούα κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά με τον Έλληνα ποδοσφαιριστή Παντελή Καπετάνο.